Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Jeśli chcesz zamówić akcesoria szalunkowe, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]