Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Sprawdź, jak zamówić budowę domów drewnianych Małopolska

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również dużymi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to aktualnie najlepszy przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często określa się też styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują również innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz właściwe ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał pięknie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]