Złota i srebrna biżuteria z topazami

Więcej o biżuterii z topazami

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest też jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć rozmaite barwy – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez złotników jest zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w sklepach?

Kolor topazu sprawia, iż jest on stosowany w szczególności do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z owym metalem. Warto jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są także modele złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz wisiorki, ale złotnicy wytwarzają również innego rodzaju ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu 1000 PLN, natomiast na wykonane ze srebra wydamy czasem sześć razy niższą sumę.

Biżuteria z topazami – kup w internecie

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać wersje szczególnie trafiające w nasze gusta należy zatem udać się do paru sklepów – zaś to pochłania dużo czasu. Żeby takich problemów uniknąć, powinniśmy zdecydować się na zakupy online. Jest to wyjście znacznie łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także trafić na pierścionki i naszyjniki w okazyjnych cenach.