ametysty, biżuteria z ametystami

Wisiorki z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.