Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Kup cyrkonie

Podczas tworzenia biżuterii masowo wykorzystywane są niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Stanowią one piękny element biżuterii, a także w widoczny sposób podnoszą cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców jest w stanie pochwalić się prawdziwymi klejnotami w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy zawierające inne minerały mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, mają one oczywiście również inne zastosowania. Używa się je przykładowo w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, przez swoje cechy używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.