Duży wybór wisiorków srebrnych

Chcesz nabyć srebrne wisiorki? Wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra bywają szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wodą i słońcem, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Przed schowaniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.