Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Wejdź na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus to jeden z najrzadszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż chętnie sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z niego broszki, wisiorki oraz klipsy, które idealnie komponują się z eleganckimi kreacjami. Na kolor tego minerału w największej mierze rzutuje kraj jego pochodzenia – między innymi minerały pochodzące z Persji są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano nawet jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. Według niektórych okazuje się wszak amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w dużym stopniu z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Należy też ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]