Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Kup lampworki

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Najpierw były robione w domach – surowiec topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś również można wykonać je samodzielnie, lecz bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak przed momentem wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, które wskutek działania płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu rozmaitych kształtów. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do produkcji kolczyków lub wisiorków.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą ciekawie prezentowały się jedynie przy tego rodzaju kreacjach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]